120.503UK
ST36B
- Compatible with Digital Terrestrial TV and DAB/FM radio signals within a 45-65 mile radius
- Built-in high gain low noise amplifier for areas with poor signal strength
- Integrated LTE signal filter avoids interference from 4G/5G mobile signals
| DESCRIPTION | VERSION | PACKED | |
|---|---|---|---|
120.503UK
ST36B Indoor amplified TV aerial |
Gift Box |
Amplified Indoor HDTV Aerial
- Adjustable loop aerial, pans and tilts for best UHF TV reception
- 2 x 728mm telescopic antennas for optimum VHF and FM radio reception
- Variable gain control knob and Power LED indicator
- Frequency range : UHF 470-694MHz(5G)
- Frequency range : VHF 40-230MHz
- Impedance 75 ohms
- Reception distance Up to 65 miles
- Gain 36dB
- Current consumption 50mA @12Vdc
- Power supply 230Vac, 50Hz or 12Vdc 50mA
- Lead length 1.2m
- Dimensions 195 x 144 x 230mm